Венецианска мазилка – трислойно нанасяне и фиксиране с полираща паста
Ще направим венецианска мазилка в три слоя и ще полираме с полираща паста.
Нанасяне на трети слой на венецианската мазилка

След около 6 часа може да се нанесе и третият слой от мазилката. Нанася се с маламашка с диагонални движения.
Натискът при нанасянето на този слой е по-силен. С него се изравнява основата.
При това движение с натиск повърхността се полира с ръба на маламашката.
Това е завършващият изравняващ слой на венецианската мазилка. След изсъхване се получава мраморното звучене на повърхността.
Грундиране с дълбокопроникващ грунд

След отстраняването на старата мазилка стои въпросът как най-бързо и лесно да се измаже тавана, чията основа вече е ботоновата плоча.
Грундът е специално разработен като един от компонентите на венецианската мазилка. Нанася се по стандартния начин с мече или четка върху суха и почистена основа. Неговата консистенция позволя използването и на пистолет при нанасяне.
Грундът е специално разработен като един от компонентите на венецианската мазилка. Нанася се по стандартния начин с мече или четка върху суха и почистена основа. Неговата консистенция позволя използването и на пистолет при нанасяне.
Той повишава сцеплението на основата и изравнява попиваемостта й. Това е от значение за съхненето на следващите слоеве. При неравномерно изсъхване биха могли да се появят петна по повърхността.
Грундът изсъхва за около 2, 3 часа.
Полагане на ламиниран паркет

Преди полагането, паркетът трябва да престои поне 48 часа в помещението за да се аклиматизира. Ламинатът може да бъде поставен върху всякакъв вид повърхност, дори и върху старата настилка у дома ви. Единственото условие, което трябва да спазите и което е от значение за трайността на вашия ламиниран паркет е повърхността върху която го поставяте да бъде равна, твърда и суха.
Подложката, която се слага преди полагането на ламелите е шумо и топлоизолираща и ги предпазва от триене с основата. С нея ще избегнете и един от недостатъците на ламината - кънтенето при ходене.
Посоката на редене винаги трябва да е перпендикулярна на прозореца. По този начин сглобките не се забелязват, защото са успоредни на светлина.
По-голямата част от ламинираните паркети се поставят бързо и лесно благодарение на tween clicк – системата – без употребата на лепило, с двойно защипване на ламелите, което предотвратява отварянето на фуги.
Оптималната температура за монтаж на ламиниран паркет е 18-20 градуса. При по-ниски температури настилката “не се отпуска” и това затруднява сглобяването. При температури над 25 градуса материалът се раздува и това отново затруднява монтажа.
Нанасяне на втори слой на венецианската мазилка

Вторият слой е този, който определя декоративното звучене на мазилката. Тук може да се развихри фантазията. Нанася се със шпакла и маламашка. Има много начини за нанасяне на втория слой.
Различните начини на нанасяне на втория слой придават различно звучене на крайното покритие.
При нанасянето на втория слой е важно спазването на една и съща техника по цялата повърхност. Колкото и безразборно да изглежда на пръв поглед нанасянето на мазките, то трябва да е равномерно и да следва една и съща посока на нанасяне. Така се постига общото хармонично звучене на мазилката.
Нанасяне на първи слой на венецианската мазилка

Ефектът на мазилката се получава при нанасянето на втория продукт в серията – самата декоративна мазилка.
Работа започва когато грундираната повърхност е изсъхнала напълно.
Мазилката се предлага в удобни опаковки като предварително е машинно оцветена в желания от вас цвят. Може да избирате от 200 цвята.
Инструментите, с които се работи са специално предназначени за нанасяне на такъв тип мазилка. Те са трапецовидни и са в няколко размера. Първият слой се нанася равномерно по цялата повърхност с маламашка. Нанасянето му наподобява шпакловка. Слоят се изравнява.
Първият слой е основата за нанасяне на декоративния ефект. Съхне за около 10-12 часа в зависимост от условията на околната среда.
Нанасяне на полираща паста

\">
Полиращата паста е защитен продукт, представляващ вакса с восъчно полимерен състав и добавки, улесняващи нанасянето. След нанасяне на ваксата върху мазилката повърхността става устойчива на миене. Продуктът е без мирис, нетоксичен, незапалим и е напълно безвреден за човека и околната среда. Нанася се минимум 4 дни след нанасянето на последния слой на мазилката с мека памучна кърпа, която се напоява в разтвора. Изцежда се и с плавни движения без натиск се нанася по цялата повърхност. Разтворът попива в основата след първото му нанасяне. За пълно запечатване е препоръчително нанасяне и на втори слой от полиращата паста.
Така основата става гладка и лъскава и може да се мие.
Полагане на силикон за паркет в работната фуга

При реденето на паркета от всички страни между стената и паркета се оставя работна фуга, която се запълва със специален силикон.
Паркетният уплътнител е предназначен за запълване на фуги при редене на естествен паркет или ламинат, както и на работната фуга между стената и паркета. Може да се използва и за реновиране на стари мебели. Уплътнява и свързва дървените участъци и кухини.
Нанся се с пистолет за силикон. Съхне бързо и може да се боядислва. Устойчив е на Уве лъчи и на температури от минус 30 до плюс 70 градуса Целзий. Не се препоръчва за помещения с постоянно течаща вода.
Предлага се в 8 от най-често срещаните цветове. ят изравняващ слой на венецианската мазилка. След изсъхване се получава мраморното звучене на повърхността.
Лепене первази с монтажно лепило

Первазите придават завършен вид на помещението и прикриват фугите, които задължително се оставят между стената и паркета.
На пазара се предлага голямо разнообразие от первази, различни по цвят и размери. Масивна дървесина, пластмаса и MDF с височини от 42 до 70 мм. Цветът на перваза трябва да се съобрази с цвета на ламинирания паркет, а в нашия случай и с цвета на плочките.
Лепилото се нанася равномерно по цялата дължина на первазите. Залепването става веднага. По-дълго задържане на перваза се налага, само ако стената е крива. Ако случайно лепило попадне върху паркета, то може да се изчисти без следа с почистващите кърпички.
Монтаж на врата

Вратите в нашия дом, офис или обществена сграда отдавна не са само средство за преход между помещенията, а плод на сериозни дизайнерски решения, елемент, на който понякога се подчинява цялата композиция на вътрешното пространство и определя стила на обзавеждането.
Съвременните врати се монтират бързо и лесно и това да се прави след приключването на всички довършителни работи по стените и пода.
Касата се поставя в отвора на стената и се застопорява с помощта на монтажни клинчета. Проверява се вертикалноста на страните на касата и хоризонталността на горната греда. Идва ред на пантите, след което слагаме крилото на вратата. Отново се проверява положението на касата, както и контакта между касата и крилото по целия им периметър.
Фиксирането на касата на вратата става само с пяна, като най-напред тя се нанася на височината на дистанционните елементи.
Полиуретановата пяна, която използваме е предназначена за употреба при монтаж на врати, прозорци и други детайли. Тя е с ниско вторично разширение и по време на втвърдяване не увеличава много обема си. Така няма опасност от деформация на касата на вратата.
С нея могат да се запълват дупки и кухини. Има термо и звукоизолиращи свойства. След изсъхване излишната пяна се изрязва и се монтират декоративните первазни рамки - само с едно щракване.
Обзавеждане

Все по-често при проектирането на съвременните жилища, архитектите залагат на обединените интериорни пространства. Тази тенденция може да се наблюдава най-често с обединението на кухни с трапезарии и дневни с кухнески боксове. Дизайнерите от своя страна се стрямят да изчистят мебелите от излишни орнаменти и претрупаност. Търсят се чистите и прости форми.
Добре подбраната мека мебел може по ефектен начин да обособи кът за почивка в дневната. Диванът може да бъде двуместен или триместен, като се предлага и вариант само фотьойл. Диваните могат да бъдат окомплектовани също с двойка или тройка възглавници.