Poxipol - лепене на каменен плот, изграждане на барбекю в двора
С двукомпонентното прозрачно лепило Poxipol може да залепвате различни материали – камък, дърво, фаянс. То е предназначено за приложения, при които е важна естетиката на крайния резултат. Poxipol - идеалното лепило за издръжливи и сигурни съединения
Импрегниране

Импрегнирането на естествените камъни се прави със специални препарати. Те създават постоянен защитен слой, който предпазва камъка от проникване на влага и развитие на мухъл и плесен. Така се запазва дълго време цвета и красотата на каменните настилки.
Импрегниращият препарат се нанася с четка по цялата повърхност на плочите. Внимателното нанасяне гарантира проникване на препарата в капилярите на камъка и така го предпазва от замърсяване.
Хидроизолация

Ще използваме еластична двукомпонентна хидроизолираща смес. Тя е водонепропусклива и мразоустойчива. Сместа е подходяща за хидроизолиране на тераси, балкони, влажни помещения, подземни конструкции, септични ями, вътрешни повърхности на басейни и водни резервоари.
Основата, върху която ще се нанася разтвора трябва да е влажна но не мокра. Приготвеният разтвор се нанася с четка. Нанесеният слой трябва да се защити срещу прекалено бързо съхнене.
Още преди да е изсъхнал нанесения слой хидроизолация, в ъгъла се поставят хидроизолационни маншети.
Хидроизолиращата лента е гъвкава, водоплътна и здрава. Тя е устойчива на стареене. Издръжливостта и се подсилва и от самия начин на полагане лентата – между два слоя от хидроизолиращия разтвор.
Използва се както на закрито така и на открито.
Във форума на сайта имаше тема за проблем с теч от терасата на съседа отгоре.
Такъв проблем се получава често при приобщаване на тераси, които се намират под външния балкон на съседите отгоре. За съжаление проблемът може да се реши само отгоре и затова трябва да говорите със съседа си.
Естествени камъни

Основата, върху която ще се лепят плочите от естествен камък трябва да е добре почистена и грундирана.
Грундът ще я заздрави, ще уеднакви нейната попиваемост и ще фиксира всички прахообразни частици, които пречат за добрата адхезия на лепилото.
Грундът може да се нанесе и с валяк, но при нанасянето му с баданарка, течността прониква по-добре в неравностите на основата. Ако е необходимо след изсъхване на първата ръка, се нанася и втора. Намалената попиваемост на основата не само пести материал, но и пречи на бързото изсъхване на лепилото. Бавното съхнене на лепилото под плочите осигурява
Лепилната смес трябва да е добре хомогенизира преди започване на работа.
Тя се нуждае от около 5 минути за узряване. През това време се активизират всички съставки и се достигат необходимите показатели за постигане на добър краен резултат.
За лепене на мозаечните пана се използват гъвкави лепила обогатени с минерални добавки и модификатори. Те предотвратяват появата на напрежение в плочките.
Лепилото се нанася върху основата на гребен. Каменните мозайки се лепят лесно, а ефектът от крайният резултат е неотразим.
Каменните мозайки, които представляват малки късчета, зелепени на мрежа са подходящи за облицовката на фасади, колони, стени и подове. Размерът им е различен. Нашите са 50 на 50 см.
Ако се наложи рязане, мозайката е подредена така, че лесно могат да бъдат отрязани ивици с размери 15 и 10 см. Изрязва се мрежата по линиите между отделните парчетата.
Монтаж на врата

За безпроблемно функциониране на врата тя трябва добре да се нивелира – както вертикално, така и хоризонтално.
Касата се фиксира с полиуретанова пяна. Добре е преди нанасяне на пяната, повърхността да се почисти и навлажни с вода. Пяната е готова за употреба и се разширява под въздействието на влагата във въздуха.
Празнината между касата и зида се запълва наполовина, защото по време на втърдяването пяната увеличава обема си.
За уплътняване на фугата между крилото и касата на металната врата се използват специални гумени уплътнения, които се монтират в улеи на касата. Поставят се по цялата дължина на касата.
След като се втвърди излишната пяна се изрязва и е необходимо да се защити от UV лъчите на слънцето като се нанесе боя или мазилка. В противен случай пяната бързо се разрушава и губи своите изолационни свойства.
Грундиране и шпакловане на стената

Цялата повърхност на стената трябва да се грундира преди нанасянето на шпакловката. Грундът може да се нанесе с валяк или с баданарка.
Специалните съставки на грундиращата смес повишават сцеплението на циментовата шпакловка с основата и намаляват попиваемостта на гипсфазерните плоскости.
Може да се използва на закрито и открито.
След изсъхване на грунда цялата повърхност трябва да се шпаклова с лепилно армираща смес. Тя се нанася с назъбена маламашка и в нея се вмазва стъклофазерна мрежа за външно приложение.
Стъклофазерната мрежа е предназначена за армиране на цялата повърхност от гипсфазерните плоскости.
Циментовите шпакловъчни смеси с течение на времето стават все по-здрави. След изсъхване на повърхността могат да се нанасят мазилки и други финални покрития.
Измазване на стената

Като всяко едно финално покритие, еднослойната мазилка се нуждае от добре подготвена, изравнена и обработена основа.
Съдържащите се в боята-грунд дребни частици правят грундираната повърхност грапава и устойчива на нараняване, увеличават повърхността на основата, при което се подобрява сцеплението с мазилките. Материалът има голяма покривна способност и успешно уеднаквява основата, като възпрепятства избиване на петна при използване на цветни синтетични или минерални мазилки.
Ако ви се налага да измазвате стара стена и по повърхността има нездрави и замърсени участъци, то те трябва да се отстранят преди грундирането. Грундът осигурява добро сцепление между слоевете, но ако основата не е здрава и не е добре почистена те могат да се отлепят заедно.
Съвременните мазилки са готови за употреба смеси и се предлагат в богато разнообразие от цветове. Те се оцветяват по каталог в желания цвят.
Препоръчително е на стени, изложени на по-продължително нагряване от слънцето – с южно изложение например, да не се полагат мазилки с тъмен цвят. По-тъмните цветове, изложени на продължително нагряване от слънцето, се нагряват повече през деня, което води до разширяване.
През нощта, мазилката изстива и се свива. Това разширяване и свиване би могло да съкрати дълготрайността на покритието.
Това се дължи на светоотблъскващата способност на цветовете. Колкото един цвят е по-тъмен, неговата светоотблъскваща способност е по-малка. Производителите отбелязват стойностите на светоотблъскване на своите цветови скали.
Използването на тъмни и наситени цветове е добре да се ограничи до малки повърхности и архитектурни детайли и това трябва да се определи още на ниво проектиране.
Poxipol - лепене

Парчетата се притискат за около 10 минути, докато лепилото Poxipol се втвърди.
При притискането част от лепилото ще излезе. Оставете го да се втвърди около 15 минути и след това изрежете излишното лепило с макетен нож.
Прозрачността на лепилото прави мястото на залепване почти незабележимо.
Ето как с подходящо лепило само за 10 минути може да имате чисто нов плот.
Poxipol - прозрачно лепило

С двукомпонентното прозрачно лепило Poxipol може да залепвате различни материали – камък, дърво, фаянс. То е предназначено за приложения, при които е важна естетиката на крайния резултат.
Poxipol - идеалното лепило за издръжливи и сигурни съединения
Poxipol - подготовка

За да се постигне лепилна сила, при двукомпонентните лепила, трябва да се смесят двата компонента на Poxipol в определена пропорция.
Върху подложката, която е приложена в опаковката на лепилото, се изтискват равни количества и от двете туби.
След това в продължение на една минута двата компонента трябва добре да се смесят.
За да получи максимална лепилна сила и втвърдяване двете части трябва да са равни. Иначе рискувате лепилото да не се втвърди в определения срок от 10 минути и да не залепи достатъчно здраво двете части.
Лепилото Poxipol трябва да се нанесе и върху двете парчета.
Декоративна стена от гипсфазер

Декоративната стена ще бъда захваната само от едната страна, затова е необходимо надежното фиксиране на вертикалните Уве профили с рамкови дюбели към масивната тухлена стена и към бетоновата основа.
Стената по проект трябва да бъде с дебелина 20 см. Това налага използването на двойна констукция от метални профили.
Различните размери на профилите, предлагани на пазара, позволяват изграждането на различни по дебелина стени.
Гипсфазерната плоскост, с която работим е с дебелина 15 mm и е предназначена за външно приложение и фасади. Тя се произвежда от печен гипс и целулозни влакна, които армират плоскостта в цялата и дебелина. Благодарение на хомогенната структура и пресоването при производството се получава твърда и стабилна плоскост с изключително добри физико-механични параметри. Високата импрегнация пък я прави устойчива на атмосферни влияния – дъжд, сняг, високи и ниски температури.
Монтира се с винтове за фазерни плоскости. Строителния елемент изпълнен със сините гипсфазерни плоскости може да остане изложен 1 месец на атмосферно влияние без завършващо покритие без да загуби отличните си качества.
След като си осигурихме основа за захващане на металните профили продължаваме с техния монтаж. Тук последователността на работата е обратна – профилите се захващат към вече монтираната плоскост.
Носещата конструкция се предпазва от атмосферни въздействия като след монтажа на плоскостите всички фуги се запълват с импрегниран фугопълнител и хартиена лента вмазана между два слоя от фугопълнителя. Главите на рапидните винтове също се шпакловат.
Влагоустойчивата суха гипсова смес е със специални добавки срещу проникване на влага и се използва за шпакловане на фуги на влагоустойчиви строителни плоскости.