Страница 1 от 1

Хидроизолация- запълване фуги на каменна стена

Публикувано: вт мар 11, 2008 1:15 pm
от Mitko_m
Какъв фугиращ материал да използвам, за да запълня фугите в каменна стена, за да не прониква влага.Имаме 60 см каменен зид на стара къща, който е изграден с кал и камъни.В момента прониква вода понеже е в земята и искам да изолираме фугите, за да предотвратим проникването на вода и влага в къщата. Благодаря предварително!

Публикувано: вт мар 11, 2008 4:50 pm
от palio
Може би нещо със водно стъкло или се бъркам :roll:

Публикувано: вт юли 15, 2008 11:53 pm
от housedoktor
Много добър резултат се постига с Multifix AK 10 -бял цвят продукт на Исомат Първо по4истваш много добре фугите от калта,после поставя6 бетон контакт и фугираш със материала.Много добър ефект се получава след лакирането на камъка с импрегнант за камъни
Изображение

Публикувано: ср юли 16, 2008 8:26 am
от bateto
Като махне калта какво ще остане да крепи камъните ::-k:
Ако става въорос за основи, които не са видими над нивото на земята най добрия вариант е да изкопаеш околовръст каменната зидария и да сложиш истинска хидроизолация за основи - отвън. Варианти много!
Когато мажеш изолацията отвътре има опасност при по високо налягане на водата отвън да тръгне по височина на стената.
Успех! :\:D/:

Публикувано: ср юли 16, 2008 9:06 am
от biri4kata1967
Здравейте!bateto е прав !Ако действително камъните са вкопани в земята е по добре да изкопаеш отвън и да си сложиш хидро изолация! Иначе рискуваш влагата да тръгне нагоре по камъните!а един път тръгне ли нагоре и както е зидано с кал ще си отвориш много повече работа!ако запълниш фугите отвътре ще си е един вид козметика водата няма да минава през фугите но ще остане там ище мокри камъка и ще става все повече и повече !!! Извода го оставям на теб -успех